در هفته جهانی کار آفرینی در مرکز نوآوری چه گذشت؟ – گزارش

هفته جهانی کارآفرینی

لزوم ورود دانشجوی امام صادقی به فضای کارآفرینی

این نخستین رویداد هفته جهانی کارآفرینی بود که در آن جنبه فرهنگ‌سازی پررنگ‌تر بود.
دکتر آل‌اسحاق سعی کرد تا الزام ورود دانشجوی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام را به عرصه نوآوری و کارآفرینی تشریح کند.

صفحه اصلی هفته جهانی کارآفرینی را همراه تصاویر بیشتر و اطلاعات در اینجا مشاهده کنید.

کارگاه آشنایی با زیست بوم نوآوری و فناوری

در این جلسه با حضور مهندس علیرضا جعفر، مدیر ناحیه نوآوری شریف سعی‌شد دانشجویان با ادبیات نوآوری، کارآفرینی و ناحیه‌های نوآوری و کارکرد آن آشنا شوند.

دورهمی شبانه با موضوع: ایده‌های نوآورانه

این دورهمی با حضور دکتر عطاردی، عضو هیأت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد.
در این برنامه روش‌های خلق ایده و پرورش آن برای دانشجویان تبیین شد.
این دورهمی در راستای بررسی مسائل حاکمیتی و شتابدهی ایده‌پردازان برگزار گردید.

در رویداد دومینو هر هفته درمورد یکی از مباحث استارتاپی و نوآوری صحبت کردیم. گاهی هم بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها را دعوت کردیم. صفحه دومینو را هم اینجا ببینید.

رویداد بررسی و ارائه مشکلات معاونت آموزشی (ریورس پیچ)

از رویدادهای کاربردی این هفته که با همکاری مرکز نوآوری و معاونت آموزشی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد، رویداد بررسی و ارائه مشکلات معاونت آموزشی بود که باحضور آقایان دکتر امامی و گودرزی برگزار گردید. «ریورس پیچ» یعنی بیان مشکلات یک سازمان در جمع ایده‌پردازان برای رسیدن به یک راه‌حل توسط آنان. در این رویداد، مسائل و مشکلات به دانشجویان توضیح داده شد و در رویداد «ایده شو» (که چند روز بعد برگزار گردید) ازمجموع 46 ایده ارسالی از 3 ایده برتر تقدیر گردید.
این رویداد، مشقی از توان و ظرفیت مرکز نوآوری در جهت حل مسائل و مشکلات سیستم‌های حاکمیتی بود.

کارگاه راه‌اندازی استارتاپ با رویکرد فرهنگی

در این جلسه باحضور دکتر تسخیری، از فعالان فرهنگ و رسانه و کسب‌وکارهای نو، به موضوع چیستی و چگونگی راه‌اندازی یک کسب‌وکار (استارت‌آپ) فرهنگی پرداخته‌شد.
این رویداد جهت فرهنگ‌سازی و تربیت مربی در علوم انسانی اسلامی برگزار گردید.

دورهمی شبانه با موضوع برندسازی شخصی

اهمیت برند و برندسازی برای خلق یک مدل کسب‌وکار بسیار ضروری و مهم است. تاجایی که گاهی اوقات غالب ارزش یک شرکت به برند آن باز می‌گردد. در این دورهمی شبانه، جناب آقای دکتر فدایی دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و عضو کانون وکلای مرکز، راه‌های برندسازی شخصی را به دانشجویان آموزش دادند.
این برنامه درراستای تربیت مربی نوآوری علوم انسانی اسلامی، شتابدهی ایده‌پردازان و فرهنگ‌سازی برگزار گردید.

دورهمی شبانه با موضوع رشد تجاری

موضوع ورود به عرصه تجارت و رشد تجاری یک کسب‌وکار بسیار حائز اهمیت است. یک کسب‌وکار باید بتواند برای محصولات خود بازار بیابد و مشتریان خود را پیدا کند. آموزش این مفاهیم در دورهمی شبانه با حضور جناب آقای دکتر عباد پور (دانش آموخته دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و کارآفرین موفق و برگزیده کشوری) برگزار شد.
آموزش ایده‌پردازان برای ورود به بازار از اهم اهداف برگزاری این دورهمی بود.

کارگاه کارمندی تا کارآفرینی

تولید، تنها با نوآوری و کارآفرینی شکوفا می‌شود!
موضوع تغییر نگرش جامعه از کارمندی به کارآفرینی از موضوعات مهمی است که در اقتصاد مقاومتی پیگیری می‌شود. حلول این روحیه جز با فرهنگ‌سازی و تبیین ویژگی‌های کار آفرینی میسر نیست. در این کارگاه به مربی‌گری جناب آقای مهندس پنیریان (رئیس مرکز نوآوری یاس و مخترع برتر کشوری) سعی شد تا اهمیت تفکر کارآفرینی نسبت به کارمندی برای دانشجویان عزیز تعریف و تبیین شود.

پنل تخصصی نوآوری در علوم انسانی

هدف از برگزاری پنل های تخصصی، بررسی موضوعی مسائل در حوزه‌های مختلف است؛ در این برنامه‌ها اساتید با نظرات متفاوت به بحث و تبادل نظر می‌پردازند؛ در مقابل، مخاطبان سؤالات و نظرات خود را با اساتید تبادل می‌کنند. پنل تخصصی نوآوری در علوم انسانی با توجه به رسالت مرکز نوآوری دانشگاه امام صادق علیه السلام با حضور اساتیدِ به نام این حوزه، جناب آقای دکتر رازینی (هیأت علمی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و متخصص در زمینه ایده‌پردازی علوم انسانی)، دکتر قاضی‌نوری (پژوهشگر حوزه نوآوری و هیأت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تربیت مدرس) و جناب آقای مهندس زرگرپور (مدیرعامل سرمایه گذاری خطر پذیر سیناتک و بنیانگذار پادکست 10 صبح).

این رویداد با مدیریت پنلِ دکتر حمیدیا (رئیس مرکز نوآوری دانشگاه امام صادق علیه‌السلام) برگزار گردید.
اساتید در  موضوع نوآوری درحوزه علوم انسانی اسلامی نظرات خود را بیان نموده و به بحث در مورد نظرات مخالف و موافق پرداختند.
در پایان این برنامه حاضرین سؤالات و نظرات خود را بیان نمودند و به سؤالات در خلال بحث‌ها پاسخ داده‌شد.
برگزاری این برنامه‌ها در جهت تربیت مربی نوآوری علوم انسانی اسلامی و همچنین فرهنگ‌سازی نوآوری درسطح جامعه بسیار راهگشا است.

بازدید از مرکز رشد واحدهای نوآوری علوم انسانی دانشگاه علامه طباطبایی

مشاهده محیط‌های خلق ایده همیشه برای دانشجویان و ایده‌پردازان جذاب بوده و موجب جرقه‌هایی از ایده‌های جدید در ذهن ایده‌پردازان می‌شود. بازدید از مرکز رشد واحدهای نوآوری علوم انسانی که در دانشگاه علامه طباطبایی مستقر است، چشم انداز خوبی را جهت تمرکز روی موضوع کسب‌وکارهای (استارت‌­آپ) نرم برای دانشجویان فراهم آورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا