وب‌نوشت فعالان نوآوری علوم انسانی

نوآوران چگونه فکر می‌کنند؟ (ارسال مقاله)

ارائه ایده و ارائه آسانسوری
مقالات

نکات ارائه ایده های نو به سرمایه گذار + قالب پاورپوینت ارائه ایده

ارائه ایده های نو در یک جمع رسمی از سرمایه گذاران، یک چالش برای تمام استارتاپی ها محسوب می‌شود. چالشی که دیر یا زود باید بر آن غلبه کنید تا رسما وارد زیست بوم استارتاپی شوید.

ادامه مطلب »
تکنیک های خلاقیت و ایده پردازی
مقالات

انواع تکنیک های خلاقیت و نوآوری

اگر این مقاله را می‌خوانید یعنی تصمیم‌دارید با تکنیک خلاقیت، به مسائل با دیدی نوآورانه نگاه کنید و آن‌هارا به روشی نو حل کنید. تکنیک های خلاقیت همان تکنیک‌های حل مسئله‌اند که کمک می‌کنند به یک مسئله از جنبه‌های مختلفی نگاه کنید و با تفکری کل‌نگر و همه‌جانبه به‌آن پاسخ دهید.

ادامه مطلب »
رویداد دومینو - جلسه ۶
دومینو

حرفه‌ای تیم سازی کن! – دومینو ۶

آقای کاظمی، مدیر عامل مرکز نوآوری فرهنگی امید، این هفته میهمان ششمین دورهمی دومینو در مرکز نوآوری دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) بودند و تجربه‌های جالب توجه خودرا با عنوان تیم، مغز متفکر استارتاپ بیان کردند؛ در این جلسه به مباحث مربوط به تیم سازی پرداخته شد.

ادامه مطلب »
covino12 - رویداد کووینو - مهندس علی اکبر - رویکردهای اخلاقی در کسب و کار در شرایط کرونایی
اخبار

کووینو ۱۲: رویکردهای اخلاقی در کسب و کار در شرایط کرونایی – مهندس علی اکبر (متن گفتگو)

در دوازدهمین جلسه از سلسله گفتگوهای کووینو، با جناب آقای مهندس علی اکبر، مدیرعامل مدرسه اسلامی کار و کسب حرکت و مؤسس مرکز مدیریت فرهنگی بابا علی، همراه شدیم تا درباره رویکردهای اخلاقی در کسب و کار در شرایط کرونایی، با ایشان به گفتگو بپردازیم.

ادامه مطلب »
covino8 - رویداد کووینو - دکتر علی اصغر سعدآبادی - حکمرانی نوآورانه
کووینو

کووینو۸: حکمرانی نوآورانه – دکتر علی اصغر سعدآبادی (متن گفتگو)

در هشتمین جلسه از سلسله گفتگوهای کووینو، با جناب آقای دکتر علی اصغر سعدآبادی، رئیس مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه شهیدبهشتی و رئیس مرکز نوآوری اجتماعی سلام، همراه شدیم تا درباره حکمرانی نوآورانه، با ایشان به گفتگو بپردازیم.

ادامه مطلب »
استارتاپ شناسی - استارتاپ حاکمیتی دولتی mindmixer
استارتاپ شناسی

استارتاپ شناسی! (۴): استارتاپ MindMixer، رابط دولت و جامعه

در مجموعه مطالب «استارتاپ شناسی!» سعی می‌کنیم استارتاپ های حاکمیتی جدید و جذابی را بشناسیم. در این قسمت به معرفی استارتاپ دولتی MindMixer که به‌عنوان «تالار شهری مجازی» فعالیت می‌کند می‌پردازیم.

ادامه مطلب »
covino11 - رویداد کووینو - رضا پاینده - نوآوری در مدل کسب و کار در عصر کرونا
اخبار

کووینو۱۱: نوآوری در مدل کسب و کار در شرایط کرونا – دکتر رضا پاینده (متن گفتگو)

در یازدهمین جلسه از سلسله گفتگوهای کووینو، با جناب آقای دکتر رضا پاینده پژوهشگر نوآوری مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) ، همراه شدیم تا درباره نوآوری در مدل کسب و کار در شرایط کرونا ، با ایشان به گفتگو بپردازیم.

ادامه مطلب »